Понеділок, 25.11.2024, 02:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя Бойко Оксани Володимирівни

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » скарбничка учня » Читаємо без проблем

Як навчити дитину швидко читати?

Все зростаючі потоки інформації вимагають від людини швидко засвоювати нові знання, оцінювати та аналізувати отримані дані. А значить, людина повинна вміти швидко читати, при цьому розуміючи текст. При цьому багато факторів здатні відвернути від читання, оскільки інформація надходить по різних каналах. Багато сучасні діти не люблять читати і читають повільно просто тому, що їм це здається непотрібним. Але коли вони відчують необхідність швидкого читання, вже може бути дуже пізно. Тому про техніку читання батькам слід подбати заздалегідь.



Вам знадобиться

Книги, в тому числі книга скоромовок і прислів'їв
Діафільми
Секундомір




Інструкція

1

Відповідайте собі на питання - чи любите ви читати? Як правило, у сім'ях, де читають все, проблем з технікою читання не виникає. Дитина вчиться в першу чергу на прикладі. Так що якщо ви читали мало або не читали взагалі - доведеться трохи почитати, і не тільки разом з дитиною.


2

Виділіть в режимі дня півгодини, щоб почитати разом з дитиною. Це можуть бути, наприклад, півгодини перед сном, коли всі денні справи зроблені. Частина казки читає батько, а деякі моменти дає прочитати дитині. З кожним разом збільшуйте кількість пропозицій, які він може прочитати. Надалі можна помінятися ролями. Дитина читає казку, а ви слухаєте.


3

Після того, як казка на ніч увійде в звичку, виділіть ще один відрізок часу просто на читання. В цей час дитина буде читати в тому числі і те, що задано, так що цілком підійдуть півгодини після того, як він зробив письмові завдання. "Урок" можна побудувати так. Спочатку ви самі читаєте пропозицію. Може бути, навіть кілька разів. Потім ви читаєте пропозицію разом з дитиною, і в кінці кінців просите прочитати його самого. Після кількох подібних занять трохи поміняйте їх структуру. Читайте відразу кілька пропозицій.


4

Організуйте гру в школу. Постарайтеся влаштувати так, щоб дитина взяв на себе роль вчителя. В якості учнів цілком підійдуть іграшки, з якими першокласник ще не розлучився. Побути учнем на перших порах можете і ви.


5

Як тільки дитина навчиться більш-менш безпомилково читати окремі фрази, спробуйте почитати з ним скоромовки. Методика та ж сама. Якщо дитина ще читає повільно, спочатку скоромовку прочитайте ви, а потім вже хай прочитає він. Спробуйте зробити це якомога швидше. Візьміть секундомір і влаштуйте змагання, хто з вас швидше прочитає скоромовку. Після цього переходите до наступного. Якщо першу скоромовку читали спочатку ви, наступну нехай першим прочитає дитина. Таке чергування привнесе в заняття елемент гри і зробить їх більш цікавими.


6

Нові дитячі книги купуйте тільки разом з дитиною.
Якщо, звичайно, це не подарунок, який необхідно якийсь час тримати в секреті. Зайдіть в магазин, запропонуйте дитині розглянути книги і сказати, яка йому подобається і чому. Запропонуйте почитати назву і ім'я автора. Коли ви принесете нову книгу додому, запропонуйте дитині почати її читати вголос, а коли він втомиться, читайте ви. Постарайтеся не дочитувати книгу до кінця в перший же вечір, розтягніть задоволення. На наступний день продовжите читання, причому першим нехай починає читати дитина.


7

Якщо ваша дитина серйозно захоплений якимось творчістю, покажіть йому книги про улюбленого заняття. Це - найкращий стимул навчитися читати якомога швидше, адже потрібно негайно дізнатися, як будується ця модель або як вишивати хрестиком. В цьому випадку книги можуть бути і для дорослих.


8

Вашими помічниками можуть бути і соціальні мережі. Наприклад, шкільний форум. В цьому випадку дитина відразу зрозуміє, навіщо йому швидко читати, і це значно полегшить ваше завдання. Але мережеве спілкування, зрозуміло, потрібно строго контролювати.




Зверніть увагу

У кожної людини своя оптимальна швидкість читання. Як правило, це та швидкість, з якою він говорить.

Занадто швидке читання теж не дуже корисно для дитини, оскільки в цьому випадку часто вислизає зміст прочитаного.

Важливо, щоб дитина не тільки швидко складав букви в слова, а й розумів сенс прочитаного.




Корисні поради

Перед тим, як читати казку на ніч, провітріть кімнату, наведіть порядок на столі та зробіть з дитиною все гігієнічні процедури.

Спочатку пропозиції, які читає дитина, повинні бути дуже коротенькими, 2-3 слова . Потім фрази стають складніше. Слідкуйте, щоб дитина виділяв в пропозиціях головне. Перевірте, наскільки він зрозумів уривок.

На перших порах читання може бути і більш коротким. Головне - не пропускайте і займайтеся кожен день.

Якщо дитина взагалі не любить читати, спочатку використовуйте не книги, а діафільми або будь-які інші картинки з підписами. Дитина читає текст, потім розглядає картинку, і це створює необхідне чергування занять.

Поговоріть з учителем і дізнайтеся, які вимоги до техніки читання. Наскільки ваша дитина відстає від однолітків? За допомогою секундоміра визначте темп мовлення вашої дитини. У молодшому шкільному віці дитина не повинна читати швидше, ніж говорить.

Запишіться в бібліотеку. Це може бути шкільна або районна бібліотека. Відвідуйте її не тільки для того, щоб обміняти книги, а й ходите на дитячі ранки, зустрічі з письменниками, книжкові виставки.

Постійно обговорюйте з дитиною прочитане. Це стосується не тільки тих книг, які ви читаєте йому, а й літератури для дорослих, якщо про неї можна розповісти дитині. Діти повинні відчувати інтерес батьків до читання.


Категорія: Читаємо без проблем | Додав: $$$ксенія (29.04.2013)
Переглядів: 5193 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 1
1 Олена  
0
Моєму синові 5 років, і ми приблизно з 4 років вчимося читати, ілюстрації це звісно класно, але треба якось готуватись до школи, заздалегідь адаптувати дитину. Я хотіла якось поєднати і читання і наявність яскравих, а головне цікавих ілюстрацій. Зупинила свій вибір на дитячому журналі «Пізнайко», в ньому багато цікавих і веселих ілюстрацій, також історії для прочитання, присутня велика кількість ігор та завдань на розвиток логіки. Подобається, що журнал саме українською мовою, а також, що він є у різних вікових категоріях від 2 до 10 років.
Раджу!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz