З давніх-давен люди задумувалися над тим, яку форму має наша Земля. Одні стародавні народи вважали, що Земля тримається на китах, які плавають інші уявляли Землю, що стоїть на слонах, слони — на черепасі, а черепаха на змії.
Тепер усім відомо, що Земля — це величезна куля, яка разом з Місяцем обертається навколо Сонця. Також Земля обертається навколо уявної осі, якапроходить через усю Земну кулю і називається віссю Землі. На одному кінці її лежить Північний полюс, на другому — Південний. У районі Північного полюса земна вісь завжди вказує на найбільшу зорю в сузір'ї Малого Воза, тому вона і зветься Полярною зорею.
За своєю будовою Земля нагадує яйце, де жовток - ядро, білок — мантія, а тверда шкаралупа - корою. Зовні Земля оточена повітряною атмосферою, яка наче хутро захищає нас від холоду Всесвіту. Атмосфера складається з кількох повітряних шарів - поверхів. На першому поверсі тропосфері , живуть люди і тварини, ростуть рослини, літають птахи та створені людьми літаки. До другого поверху - стратосфери — долітають деякі найпотужніші літаки. На третьому поверсі — у верхніх шарах| атмосфери — літають супутники, інші космічні апарати, за допомогою яких людство вивчає Землю та Всесвіт. За межі атмосфери прориваються тільки кораблі, що прямують до інших планет та єдиного супутника Землі - місяця.
Земля — найулюбленіша дочка Сонця, бо тільки тут є життя, яке буяє навколо нас. На інших планетах Сонячної системи його не існує.