Четвер, 25.04.2024, 16:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя Бойко Оксани Володимирівни

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » скарбничка учня

У розділі матеріалів: 38
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 »

КІТ І МИША
Одного разу запопав старий кіт Мурлика для свого малого синка Мручка живу мишу.
—    Тримай добре, щоб не втекла! — сказав і пішов до своєї роботи.
Котик тримав мишу сильно і придивлявся до неї цікаво. Миша була вся сіра, лиш хвостик мала чорнявий, і він був весь обмащений салом, бо якраз вертала з комори. Це була стара і досвідчена миша. Вона зараз пізнала, що її тримає молодий котик. Для того прижмурила свої хитрі очі і сказала тихесенько:
—    Котику-братику!
—    Говори голосніше, бо я не чую! — сказав Мручок грубим голосом, удаючи басок. Він хотів, щоби всі вважали його старим, і думав, що, як буде удавати грубий голос, будуть його всі поважати.
—    Коли не можу,— шепотіла миша,— бо ти мене, пане Мручок, так страшно тиснеш; ти такий дужий!
—    Еге, правда, що я маю сильну руку, — сказав малий хвалько і підніс трохи лапу, котрою притискав мишу.
—    Я ще ніколи не бачила такого страшного і сильного кота,— стала підлещуватись миша.— А які ти маєш страшні очі! Ой! — вона жмурила очі, а цілим тілом випручувалася, щоб видобутися з кігтів кота.
—    Любиш ти молоко? — спитала нараз.
—    Молоко як молоко, але сметану дуже люблю!
—    Ага, ага, сметану! Я знаю таке мудре латинське слово, що як його сказати, відчиняться двері комори самі. Можеш тоді їсти молоко, і сметану,  і ковбасу — все,  що хочеш!
—    Ну скажи це слово!
—    Пусти, то скажу!
Мручок пустив.
—    Фік-мік! — крикнула миша, і тільки її кіт і бачив.
Читаємо без проблем | Переглядів: 2199 | Додав: $$$ксенія | Дата: 17.02.2014 | Коментарі (0)

ЛИСИЧКА i ЖУРАВЕЛЬ

Лисичка з Журавлем дуже заприятелювали. От Лисичка і кличе Журавля до себе в гості:
- Приходь, Журавлику! Приходь, любчику! Чим хата багата, тим і вгощу.
Іде Журавель на прошений обід, а Лисичка наварила кашки з молочком, розмазала тоненько по тарілці та й поставила перед Журавлем.
- Призволяйся, не погордуй. Сама варила.
Журавель стук, стук дзьобом - нічого не спіймав. А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки сама всієї не з'їла.. А коли кашки не стало, вона й мовить:
- Вибачай, кумочку, більше не маю чим угощати.
- Спасибі й за те, - пісним голосом промовив Журавель.- А ти б, Лисичко, до мене завтра в гості прийшла.
- Добре, Журавлику, прийду, чому не прийти, - каже Лисичка.
Другого дня приходить Лисичка, а Журавель наварив м'яса, буряків, квасольки, картопельки. Покришив дрібненько, склав у високий глечик з вузькою шийкою та й поставив на столі перед Лисичкою.
- Їж, кумонько. Не погордуй, люба моя, - припрошує Журавель.
Нюхає Лисичка - смачно пахне. Встромляє голову в глечик - не йде голова. Пробує лапкою - не витягне. Крутиться Лисичка, скаче навколо глечика, а Журавель їсть собі шматочок за шматочком, поки всього не виїв.
- Вибач, любонько, - каже, випорожнивши глечика, - чим хата багата, тим і рада, а більше на цей раз нічого немає.
Розсердилася Лисичка, навіть не подякувала за гостинність. Вона, бачите, думала, що на цілий тиждень наїсться, а тут прийшлося додому йти, облизня спіймавши. Відтоді й зареклася Лисичка з Журавлями приятелювати.

Читаємо без проблем | Переглядів: 2503 | Додав: $$$ксенія | Дата: 17.02.2014 | Коментарі (0)

Чому у зайчика довгі вуха

Зайчик Куцохвостий дуже любив святку­вати свій день народження. Тоді йому ведме­дик Мишко приносив цілий мішок моркви, смикав за вуха і казав:....


Читаємо без проблем | Переглядів: 7716 | Додав: $$$ксенія | Дата: 17.02.2014 | Коментарі (1)

                       Дім для Рябка.

У Михайлика був вірний друг Рябко. Одного раз азу побачив Михайлик ,що Рябко бігає по вулиці. За ним женеться хтось із палицею –якийсь чоловік у сірому халаті.

       Це дуже стурбувало Михайлика. Кілька днів він працював у повітці –робив дерев’яну будку. Дім для Рябка так назвав хлопець споруду. Будка була справді схожа на маленький будиночок.

Михайлик поставив будку під хатою. Рябко заліз усередину ,ліг і висунув голову.» Сподобалося житло» ,-подумав Михайлик  .А   щоб Рябко нікуди н е бігав прив’язав його міцним ланцюгом. Рябко відчув, що він прив’язаний ліг біля будки ,поклав голову на лапи й тихо заскавулів. Михайлик приніс Рябкові їсти.  Але собака відвернувся від миски з їжею. Так лежав Рябко до вечора, так пролежав цілу ніч.

                Уранці пішов холодний дощ зі снігом. Михайлик думав :»Тепер Рябко заховається від негоди.»Але собака не зрушив з місця .Він  лежав біля будки й тихо скавулів. Михайлик відв’язав Рябка й одніс ланцюг у повітку  Рябко радісно замахав хвостом і поліз у свій дім.  

 

Казки Сухомлинського | Переглядів: 2072 | Додав: $$$ксенія | Дата: 09.02.2014 | Коментарі (0)

                                 Випадок

Тарасові було дванадцять років, мачуха му­чила його по-всякому. А тут іще цей випадок.

На постій в хату покійного Григорія Шев­ченка поставили солдата. В один із днів він закричав, що зникли його гроші. Галасу слу­живий наробив багато — хоч біжи світ за очі.

«Украв Тарас!» — гучно оголосила недобра Терешенчиха. Божився і клявся: не винний. Але жодні запевняння не допомогли. Втік, заховався — знайшли.

Ярина розповіла, що Тараса взяли на до­пит — зв'язали руки й ноги, катували різ­ками. Особливо «старався» батьків брат — дядько Павло. Дізнання тривало три дні, поки знесилений хлопчина не «зізнався». Зажада­ли, щоб гроші повернув. А де йому їх узя­ти? Знову били, потім у темну комору кину­ли. Свої монети солдат одержав: заради цього продали святкову материну спідницю, яку вона заповідала Катерині. А справжній злодій виявився пізніше. Це був підлий Степанко, який і заховав украдене в дуплі старої верби.

Отакий був «гостинець» сироті в його два­надцять років. А хто міг за нього заступи­тись? Щиро співчували Микита, Ярина, сліпа Марія, маленький Йосип, сусідка Оксана, але...  сльозами не допоможеш,  кров не спиниш. Пішов у Зелену Діброву, до Катерини. Старша сестра по-материнському пригорну­ла, нагодувала, навіть картинку подарува­ла — на ярмарку для нього купила, нехай дивиться та змальовує. Коли повернувся, був битий знову, тільки тепер тримався твердіше. А картинку заховав так, що навіть пронозі Степанку не знайти. До чого ж хочеться ма­лювати так красиво, як тут...

(Л. Большаков)

 

 

  

Читаємо без проблем | Переглядів: 4138 | Додав: $$$ксенія | Дата: 30.01.2014 | Коментарі (0)

Одним з основних визначних пам'яток Франції, являє собою древній дуб у стовбурі, якого облаштовані дві каплиці. Нині є пам'яткою архітектури і місцем паломництва. Унікальність конструкції полягає в тому, що дуб як і раніше продовжує зростати, скидає листя восени і отримує густу крону влітку.

Дуб-Каплиця (Chêne d'Allouville), розташований в маленькому селі, загальною чисельністю в 400 будиночків, Allouville-Bellefosse, департамент Seine-Maritime, Нормандія, Франція. У середині дуба одна під одною розташовані дві каплиці: каплиця Діви Марії (Notre Dame de la Paix) і каплиця Відлюдника(Chambre de l'Ermite). Дуб належить до виду "Дуб черешчатий", належить до сімейства букових, місце зростання - північна півкуля. Вік дерева може досягати близько 100 років. Цей вид дерева в народі називають "дуб - плодоніжка", завдяки тому, що жолуді виростають на довгих плодоніжках.

Історія виникнення ..............

 

Досліджуємо і спостерігаємо | Переглядів: 958 | Додав: $$$ксенія | Дата: 07.11.2013 | Коментарі (0)

Велике значення має дуб звичайний. При особливо спрятливих умовах він досягає висоти 40—50 і діаметра 1 —1,5 м. У більшості ви­падків він живе 500, а іноді й 2000 р.: 120—200 перших років життя росте у висоту, а в товщину — весь час, хоча після 100—120 років при­ріст у діаметрі дуже уповільнюється. Дуб звичайний має дві форми (різновиди) — літню і зимову. Перша скидає листя на зиму, друга — лише навесні наступного року. Справа в тому, що у зимового листя з'являється на 2—3 тижні пізніше, ніж у літнього. У місці прикріплен­ня листків до гілок не встигає утворитись корковий відокремлювальнии шар і вдарене приморозком листя не опадає (очевидно, його предки були вічнозеленими і зростали в умовах м'якого клімату).


Досліджуємо і спостерігаємо | Переглядів: 3035 | Додав: $$$ксенія | Дата: 07.11.2013 | Коментарі (3)

Дятли

Ці високоспеціалізовані деревні птахи живляться комахами, що живуть під корою дерев, а також насінням та плодами. Типові птахи, що лазять по деревах.
Дятли мають долотоподібний дзьоб, короткі лапи з міцними кігтями. Живляться комахами, яких видобувають з-під кори довгим язиком через отвори, зроблені дзьобом. Крім того, їдять насіння хвойних рослин. Для їх добування дятли влаштовують «дятлові кузні». Шишку встромлють у щілину, видовбану в дереві, і лише після цього з неї видзьобують насіння. Такі «кузні» трапляються в хвойних лісах дуже часто. Під ними лежать великі купи використаних шишок.
Дятли — дуже корисні птахи. Вони ніколи не псують кору здорових дерев. Дупла, зроблені ними, часто використовують інші птахи, серед яких багато корисних. В Україні є кілька видів дятлів: звичайний дятел, малий дятел, трипалий дятел, зелена жовна та чорна жовна.
Всі види справжніх дятлів навесні дізнаються і закликають один одного за допомогою так званої барабанної трелі, що виникає від частих ударів дзьоба про сухе дерево. Проте кожен стовбур або сук має своє звучання. Тому відеорозпізнавальними елементами барабанного дробу є частота ударів дзьоба і загальна тривалість трелі.
Численного всюди великого строкатого дятла дізнатися неважко як за зовнішнім виглядом, так за його барабанної трелі. Вона завжди коротка, складається з 10-12 ударів і триває менше секунди. На початку вона звучить різко, до кінця слабшає. Окремі удари не помітні і зливаються в загальний тріск. Цей дятел завбільшки з дрозда, пофарбований строкато: спина чорна, плечі білі, подхвостье і потилицю червоні. Самки на відміну від самців не мають червоного кольору на голові.
Білоспинний дятел
Схожий на нього білоспинний дятел пізнається по білій спині і чорним плечах, а також за кольором тім'я, яке у самців червоне. У самок воно чорне. Барабанна трель у цього дятла абсолютно особлива. Вона не має різкого початку і кінця і триває близько двох секунд. Що складають її, приблизно 30 ударів, добре помітні, і вся трель справляє враження музичної фрази. Білоспинний дятел пов'язаний взимку з березовими деревостанами. Якщо стовбур берези сильно заражений личинками березового заболонніка і вусанів, дятел довбає його мало не цілий день. Навколо дерева, на якому годувався білоспинний дятел, звичайно валяється деревна труха, шматки березової кори і гнилої деревини.
Строкатий дятл
Строкато пофарбованого малого строкатого дятла легко впізнати за його крихітним розмірами. Це найменший з наших дятлів, величиною трохи більше горобця - зовсім крихта, і зустріч з ним завжди приємна. Цей дятел довірливий і підпускає до себе близько. Свою присутність він часто видає високим неквапливим писком - повторюваним кілька разів поспіль «ПІІ-ПІІ-ПІІ-ПІІ-ПІІ». Малий строкатий дятел видає порівняно коротку, дуже часто повторювану трель. Для своєї «гри» іноді використовує горизонтальні гілки великих дерев. В цьому випадку він барабанить, тримаючи дзьоб вниз, чого інші види дятлів не роблять. Політ, як у всіх дятлів, хвилеподібний. Взимку він дотримується листяних дрібнолісся, заплав річок, садів і парків. Іноді залітає навіть у великі міста.
Трипалого дятла треба шукати в середньовікових ялинниках. Під час годівлі він подовгу сидить на одному і тому ж великому дереві, поїдаючи різних короїдів (граверів, друкарів) та їх личинки.
Середній строкатий дятел, що живе в зоні мішаних лісів і дібров, видобуває комах з поверхні стовбурів, з тріщин і складок кори. Деревину він довбає рідко.
Чорний дятел, або желна, - найколоритніший з усіх дятлів, що привертає увагу зовнішністю і голосом. Його присутність в лісі завжди радує, і не тільки тому, що при зустрічі з ним майнула думка: «Значить, збереглися ще в лісах великі дерева, в яких він може гніздитися!» Радує сама поява цього птаха, на перший погляд безглуздої і незвичайною, але володіє самобутньої притягальною силою. Мені важко сказати, в чому саме незвичність і привабливість чорного дятла. В ньому, мабуть, все незвично: чорне оперення, якийсь дикий погляд майже безбарвних очей з абсолютно особливою формою зіниці, звичка визирати за стовбура дерева, величезний світлий дзьоб, яким дятел орудує, як тесляр долотом. У пошуках комах він іноді розтрощує величезні старі пні і видовбує великі отвори в стовбурах дерев. Відомі випадки, коли чорний дятел проникав всередину забитих на зиму будинків, роблячи великі дірки в товстих свіжих дошках і поїдав зимуючих в будинку комах, в тому числі і тарганів. Яким чином, питається, він міг здогадатися, що в будинку живуть комахи? Неясно також, якими органами почуттів керується чорний дятел, коли він, видовбуючи поглиблення у вигляді воронок у великих смереках, добирається, нарешті, до мурашок, що мешкають в гнилій деревині товстого дерева. Оглядає він дерево, вистукує або, може бути, винюхує? Одним словом, в біології і поведінці чорного дятла ще не все ясно, хоча про нього і написано досить багато статей. Особливий інтерес представляють його голосові реакції. Вони більш різноманітні, ніж у інших дятлів. Трель тривати близько 3 секунд. При цьому окремі удари, складові дріб, добре помітні. Вони слідують один за іншим зі швидкістю 16 раз в секунду. Вся дріб звучить як довгий розкотисте «ррррррр ...», загасаюче в кінці. Орієнтуючись по ній, іноді вдається підійти до дятла на досить близьку відстань і розглянути його в бінокль. Будучи сполохані, чорний дятел на льоту завжди подає характерний голос. Це або пісня - гучне кликанье «кли-кли-кли-кли ...», що видається зазвичай навесні, на гніздовий ділянці, причому як на льоту, так і на дереві, або переривається часта голосова трель «прьпрь ... прьпрьпрь ... прьпрь ...», за звучанню якої легко визначити напрямок польоту дятла. Вона буває чутна в усі пори року, але найчастіше восени та взимку. По всій видимості, це видовий закличний крик дятла. Він видається тільки на льоту. В кінці голосової трелі, варто лише трохи зачекати, обов'язково пролунає протяжний тужливий, гучний жалібний крик «ткяя», повторюваний кілька разів. Який сенс цього крику? Охорона території? Або, може бути, крик самотності? Людським вухом він сприймається як заклик до себе подібним. У всякому разі, видавши сигнал, дятел довго прислухається, а почувши відповідь, підлітає, цікавиться. Тим не менш, чорні дятли воліють триматися всю осінь і частину зими поодинці. Може бути, вони все-таки підтримують голосовий контакт один з одним, але на великій відстані? Як, інакше, можна пояснити початок утворення пар в середині зими? Всі ці питання треба ще з'ясовувати.
Всіх перерахованих вище дятлів відносять до групи так званих долбящіх дятлів, які видобувають собі корм переважно за допомогою довбання. Барабанна трель у них стала головним засобом спілкування в шлюбний період і виникла, очевидно, на основі звуків, що супроводжують довбання в процесі кормодобиванія. Пісня як така у них відсутня. Вона збереглася лише у чорного дятла і в якійсь мірі у малого строкатого.
Досліджуємо і спостерігаємо | Переглядів: 547 | Додав: $$$ксенія | Дата: 23.10.2013 | Коментарі (0)

Мурахи-інтелектуали

Ми знаємо, що комахи мають складні інстинкти. Але серед них інтелектуалами можна назвати саме звичайних мурах. Вони здатні постійно навчатися, а потрапивши у надзвичайну ситуацію можуть приймати "розумні” рішення. Мурахи-інтелектуалиЯкби робочі мурахи систематично не підвищували свій "кваліфікаційний” рівень, мурашиній сім’ї навряд чи вдалося б вижити. 
Це суспільні комахи, сім’я яких складається із 2 каст: 
1) каста робочих найпоширеніша і являє собою безкрилих, не здатних на розмноження самок, які виконують всі необхідні справи – добування їжі, піклування про потомство, захист від ворогів;
2) каста самців і самки-цариці, які виходять із лялечки з крилами. Після шлюбного польоту відбувається запліднення, після чого самці скоро гинуть, а цариця відкидає (відгризає собі) крила і шукає місце для гнізда. Вона стає засновницею сім’ї, відкладає яйця.
Кожна мураха, навчившись чомусь новенькому, може навчити цьому інших. Відкриття однієї мурахи може стати досягненням всієї сім’ї і передаватися із покоління в покоління. Але у різних статей розумові здібності відрізняються. Самці ніяких талантів не мають, мабуть, тому що їм відведена роль пасивних "бездельников”. Тому у багатьох видів самців безжалісно вбивають. Таким чином, мурашник – це жіноче царство. 
Щоб успішно навчатись, необхідно добру пам’ять, і мурахи на неї не скаржаться. Якщо їхню стежку перегородити незвичайним лабіринтом, вони обов’язково знайдуть прохід і повернуться до мурашника. За дослідженнями, робочі мурахи пам’ятають свої стежки протягом 4 днів. 
Мурахи виявилися здатними розв’язувати, навіть, логічні задачі. Наприклад, біля мурашника ставили паперову квітку. На одній пелюстці крапнули цукровим сиропом. Мурахи швидко її знаходили і досхочу живилися. Потім відрізали кінчик пелюстки з сиропом і наносили його на іншу. Мурахи-інтелектуалиМурахи спочатку бігли по протореній доріжці на зрізану пелюстку, але не знайшовши поживи, почали шукати в іншому місці і, звичайно, знаходили. Що цікаво в цьому досліді: 4 перші пелюстки, комахи обстежували вже без цукру, а починаючи з 5-тої, вони до зрізаної вже не поверталися, а зразу ж рухалися на ту, яка була поруч із краплею. Важко сказати, яким правилом вони користувались. Можливо, вони запам’ятали, що корм необхідно шукати на сусідній пелюсточці, а можливо здогадались, що на вкороченій пелюстці поживи вже немає, а вона знаходиться на сусідній?
Мурахи, як і інші тварини полюбляють погратися. Вони хапаються лапками або щелепами і катаються по землі. Погравшись деякий час вони відпускають один одного.
Досліджуємо і спостерігаємо | Переглядів: 871 | Додав: $$$ксенія | Дата: 19.10.2013 | Коментарі (0)

Кажуть, рослини реагують на слова господаря і на музику, яка грає в приміщенні, - все це настільки незвично, що свого часу заінтригувало вчених, і так появилися  фітопсихологи, що досліджують психологію рослин.

ЗДАТНІСТЬ ВІДЧУВАТИ
Найновіші результати досліджень показали, що деякі припущення, які раніше вважалися неймовірними, підтвердилися. До того, як з'явилися результати цих досліджень, ніхто не вірив, що рослиниможуть відчувати біль чи задоволення. Зараз вже ніхто не сумнівається в тому, що рослини мають високорівневу емоційну активність. Раніше це вважалося неймовірним. Проте до цих пір точно невідомо, яким є рівень реактивності рецепторів рослин, але з упевненістю можна сказати, що реагують вони досить імпульсивно
Досліджуємо і спостерігаємо | Переглядів: 873 | Додав: $$$ксенія | Дата: 15.10.2013 | Коментарі (0)

Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz